Eesti Energia: Pirital toimus tulekahju

14. mai 2004, 11:21

Täna hommikul kell 8.32 toimus avarii Pirital Eesti Energia Jaotusvõrgule kuuluvas sõlmalajaamas, teatas EE.

Toimus tulekahju, mille tulemusena põles alajaama teine sektsioon. Avarii ilmnemisel kutsuti kohale tuletõrje. Tulekahjust tekkinud suits takistas töömeeste pääsemist avariikohani ja lükkas edasi remonditööde alustamise. Eesti Energia dispet?erteenistus ja rikkemeeskond alustasid parandustöödega kohe, kui sissepääs alajaama oli tagatud, et elekter klientidele võimalikult kiiresti tagasi anda.

Osale Pirita linnaosa klientidest on pinge praeguseks taastatud, sealhulgas ka Pirita Selver, kus taastati toide kell 9.50. Kahjuks toitis avariis olev sõlmalajaam suurt osa Pirita piirkonnast ning selle tõttu on hetkel elektrita mitmeid kliente, teiste hulgas ka Pirita Purjespordikeskus, Eesti Näituste Messikeskus, Lillepaviljon.

Põlengu tulemusena lülitus välja 16 alajaama, millest viimastel andmetel on pingeta veel 8, see arv pidevalt väheneb. Elektrivarustus peaks kõigile klientidele saama taastatud paari tunni jooksul.

Alajaama põlengu põhjus on veel teadmata. Sündmuse tagamaade selgitamiseks on vaja esmalt puhastada tahmunud ja põlenud seadmed. Avarii põhjuste uurimiseks on Eesti Energias moodustatud vastav komisjon, kelle analüüsi tulemusena rakendatakse ka vastavad abinõud.

Eesti Energia vabandab oma klientide ees tekitatud ebamugavuste pärast ja palub juhtunusse mõistvalt suhtuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing