Balti riikide telekanalid tõhustavad koostööd

14. mai 2004, 15:25

12. mail Vilniuses toimunud kohtumisel otsustasid Balti riikide kolm telekanalit tõhustada omavahelist koostööd.

Kanal 2 Eestist, LNT Lätist ja LNK Leedust sõlmisid kokkulepped ühise programmihanke (välisriikidest filmide, seriaalide ja saadete ostmine) ning saadete kaastootmise valdkonnas. Kolme telekanali partnerluse näol on tegemist tõsise alternatiiviga TV3 Balti-võrgustikule.

Balti telekanalite partnerlus annab eelkõige võimaluse saavutada soodsamaid tingimusi välisprogrammide sisseostul. Olukorras, kus konkurents teleturul on kõigis kolmes riigis tihenemas, on ühine tegutsemine telekanalite positsioonide tugevdamise vältimatuks eelduseks.

Kahe järgmise telehooaja jooksul ostavad kolm telekanalit üheskoos välisprogramme vähemalt 8 miljoni euro ulatuses. Samuti otsustati alustada ettevalmistusi ühisprojektide tootmiseks. Üheks lähtekohaks sellele on Läti ja Leedu telekanalite rahvusvaheline muusikashow 'NML International', mis oli esmakordselt eetris käesoleval kevadhooajal ning jätkub sügisel.

Kolme telekanali järgmine koostöökohtumine leiab aset juunikuus Tallinnas. Lisaks eeltoodud teemadele on kohtumise teemaks koostöö reklaamimüügi valdkonnas. LNT ja LNK on juhtivad telekanalid Lätis ja Leedus. Kanal 2 on turuosa suuruselt Eesti teine telekanal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing