Estonian Airi piletihinnad tõusevad järgmisest nädalast

20. mai 2004, 15:48

Jätkuv naftahinna tõus maailmaturul sunnib Estonian Airi tõstma piletihindu 3-4 protsenti, teatas lennufirma.

Sealjuures jäävad odavaimad piletihinnad senisele tasemele, täpsustatakse teates.
?Järgides maailma teiste lennufirmade samme suurenenud kulutuste katmisel otsustas Estonian Air mitte võtta kasutusele laialt levinud nn kütuse lisatasu, vaid tõsta erinevaid hindu keskmiselt 3-4% alates 24. maist,? seisab teates. ?Samas jääb kõige madalam hinnatase muutmata ning seega saavad varajased broneerijad endiselt kasutada Estonian Airi väga soodsa hinnaga lennupileteid. Hinnad sõltuvalt sihtkohast algavad Interneti lehelt <#interneti lehelt=http://www.estonian-air.ee> tellijatel 725, 1025 ja 1275 kroonist ühe suuna eest ning Estonian Airi kassast ja kõnekeskusest tellides 800, 1100 ja 1350 kroonist ühe suuna eest.?

Naftahinna ning ka lennukikütuse hind on maailmaturul tõusnud ning on jõudnud viimase 13 aasta kõrgeimale tasemele. Kui 2003. aasta keskmine lennukisse tangitava lennukikütuse tonnihind oli 318 USA dollarit, siis selle aasta nelja kuu keskmine kütusehind oli 368 dollarit tonni eest. Seega oleme juba selle aasta alguses kasutanud keskmiselt 16 protsendi võrra kallimat kütust kui eelmisel aastal. Nüüdseks on hinnad veelgi tõusnud ning mingist olulisest hinnalangusest tulevate kuude jooksul pole märke, põhjendab lennufirma hinnatõusu.

Alates esmaspäevast, 24. maist kehtivad broneerimiseks ja müügiks juba korrigeeritud hinnad nii Estonian Airi kodulehel, kõnekeskuses, kassades kui ka reisibüroodes.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing