Eesti Ringhäälingu Saatekeskus kannab nüüd AS Levira nime

20. mai 2004, 15:26

Tallinna Linnakohtu registriosakond tegi eile kande Eesti Ringhäälingu Saatekeskuse AS ärinime muutmiseks aktsiaseltsiks Levira.

Ettevõte on Levira kaubamärgi all tegutsenud juba alates selle aasta algusest. Tänasest sai lõplikult ümber vormistatud ka ettevõtte ärinime muudatus, teatas ettevõte.

'Ehkki Levira tegevus on ajalooliselt olnud seotud eelkõige ringhäälingu signaalide levitamisega ja teenuste osutamisega ringhäälinguettevõtetele, on Levira täna oma teenustega üha enam ja enam suundumas laiemalt raadioside ning telekommunikatsiooni valdkonda,' kommenteeris nimemuudatust Levira juhatuse esimees Mart Einpalu 'Seetõttu oli ka ettevõtte nimemuudatus igati loogiline samm.'

Levira on seadnud endale eesmärgiks areneda juhtivaks raadioside infrastruktuuride operaatoriks Eestis, olles partneriks ettevõtetele nii ringhäälingu- kui ka telekommunikatsiooni valdkonnas.

Levira on välja ehitanud 3 üleriigilist analoogtelevisiooni- ja 4 üleriigilist raadioprogrammide edastamise võrku ning omab nende võrkude teenindamiseks ja hooldamiseks üleriigilist organisatsiooni.

Eelmisel aastal alustati aktiivselt DVB standardil põhineva maapealse digitaaltelevisiooni arendamist ning tänaseks on töösse rakendatud DTT testplatvorm, mille vahendusel on DTT signaal vastuvõetav enam kui poolel miljonil inimesel orienteeruvalt 70 km raadiuses ümber Tallinna.

Levira on suurim raadio- ja televisiooniprogramme edastav ettevõte Eestis. Ettevõtte omanikeks on enamusaktsionärina Eesti riik (51%) ning Prantsuse kontsern TDF (49%). Levira aastakäive on 70 miljonit krooni ning ettevõttes töötab üle 80 inimese.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing