Börsikommentaar: Suurinvestorid ostsid aktsiaid

26. mai 2004, 09:20

USA börsidel toimus võimas tõus korraliku käibe juures. Tõus kestis praktiliselt kogu päeva ja näitas ka päeva lõpus tegutsevate suuremate investorite ostuhuvi.

USA aktsiaturul on välja kujunenud, et päeva alguses teevad investeerimisotsuseid väiksemad investorid, kes tihti toovad oma raha börsile mõne loetud artikli põhjal või grillpeol saadud soovituse põhjal. Tegemist on peamiselt amatööridega, kes teevad otsuse börsipäeva alguses. Suuremad ja kogenumad investorid eelistavad tegutseda päeva lõpus, kui turul on võimalik osta või müüa suuremaid koguseid. Tihti ei lähe amatööride ja kogenud turuosaliste arvamus kokku, kuid eile olid mõlemad ühel meelel. Olulisem on jälgida siiski päeva lõppu, kuna suurematel investoritel on rohkem jõudu aktsiate liigutamiseks.

Dow Jonesi tööstuskeskmine ja laiapõhjaline S P 500 indeks tõusid 1,6 protsenti. Tehnoloogia sektorit kajastav Nasdaqi koondindeks lõpetas päeva 2,2 protsenti kõrgemal tasemel.

Kuigi ühe tõusu põhjustena mainiti jällegi nafta hinda, on tegemist pigem sentimendi muutusega. Üldist turu liikumist kajastav S P 500 tegi uue kahe nädala tipu. Viimasel ajal nõrkust näidanud turg tegi eile läbimurde ülespoole, tehnilise analüüsi põhjal on lühiajaliselt tõenäosus tõusuks suurem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing