Ülikerglennukeid ei tohi kasutada ärilistel eesmärkidel

26. mai 2004, 12:43

Lennuohutuse suurendamiseks on majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega keelatud ülikerglennukite kasutamine ärilistel eesmärkidel.

Alates käesoleva aasta 1. maist väljastab lennuamet ülikerglennukitele lennukõlblikkussertifikaadi asemel lubasid lennutegevuse tehniliseks teostamiseks. Viimane ei anna aga õigust õhusõiduki kasutamiseks mistahes ärilistel eesmärkidel, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Äriliseks lennutegevuseks vajalikke lennukõlblikkussertifikaate väljastatakse üksnes neile õhusõidukitele, millele on valmistajariigi lennuamet kinnitanud tüübisertifikaadi. Kuna ülikerglennukid pole ehitatud Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni (International Civil Aviation Organization - ICAO) nõuete kohaselt, puudub neil ka tüübisertifikaat.

Oma väikeste mõõtmete ja massi tõttu on ülikerglennukid väga ilmastikutundlikud ning seetõttu sobimatud äritegevuseks. Ülikerglennukite regulatsiooni puudulikkusele juhtisid tähelepanu ka kevadel Lennuametis auditit läbi viinud Euroopa Ühinenud Lennuametite (Joint Aviation Authorities ? JAA) eksperdid.

Ülikerglennukite kategooriasse kuuluvaid õhusõidukeid on ärilistel eesmärkidel kasutatud näiteks vaatlus- või põllutöödel ning lõbusõitude korraldamisel.

Ülikerglennukiteks loetakse kuni kahe istekohaga mootorlennukeid, mille varisemiskiirus ei ületa 65 km/h ning mille maksimaalne stardimass on 495 kilogrammi. Ülikerglennuki juhtimiseks on piloodilt nõutav vastav tunnistus ning õhusõiduk peab olema kantud tsiviilõhusõidukite riiklikusse registrisse.

Eestis on registreeritud ligi poolsada ülikerglennukit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing