EPL: Ryanair palkab Eestist 50 inimest

28. mai 2004, 08:01

Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair laieneb, ostes järgnevatel aastatel ligi 100 uut lennukit, mille meeskondades saab tööd ka 50 eestlast.

Firma ei ole maha matnud ka Eestisse lendamise plaani, kuigi Tallinna lennujaama kasutamist on seni liiga kalliks peetud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Erinevalt hiljaaegu skandaalselt Eestist värbamise lõpetanud Araabia lennufirmast Gulf Air ei otsi Ryanair lennukitele pelgalt naisi. Firmat ei huvita kandidaatide sugu, seksuaalne orientatsioon ega nahavärv.

Vanusele on seatud minimaalsed piirangud ? peab olema vähemalt 18aastane, kuid kandideerida saavad ka kuni 65aastased. Tõsi, firma eelistab kuni 40aastasi, kes jõuavad enne pensionile minekut veel mõnda aega töötada.

Ryanairile pakub allhanke korras värbamisteenust Eestis, Soomes ja Rootsis Soome firma Airpro. Firma mäned?eri Petteri Keinäneni sõnul soovitakse 50 inimest leida Eestist juba järgneva kolme nädala jooksul, väljavalitutele algavad treeningud juunis, juuli lõpuks hakkavad viie nädalaga koolitatud stjuardessid ja stjuuardid juba lendama. Intervjuudega sõelutakse välja 50 inimest viienädalastele treeningutele.

Möödunud aasta lõpus vahetas Ryanair aktiivselt e-kirju Tallinna lennujaamaga lendude alustamise osas. Iiri lennufirma nõudis tunduvalt madalamaid lennujaamamakse, kuid lennujaam ei tee eritingimusi ühelegi lennufirmale.

Ryanair on küll hiljaaegu väitnud, et hiljemalt selle aasta mais peab neil juba üks sihtkoht olema ka Baltimaades, jutud käisid Kaunase lennujaama ümber, kuid seni ei ole lendudega Baltikumi alustatud.

Ryanairi kommunikatsioonijuht Paul Fitzimmons ütles seda, mida ta korduvalt varem öelnud on, et firma on pidevalt läbirääkimistes enam kui 50 lennujaamaga, nende kulgu ei saa aga lähemalt täpsustada. ?Oleme ka Eestit uudistamas käinud ja küll me ükskord sinna ka lendama hakkame,? ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing