Euroopa enimmakstud tippjuht oli möödunud aastal farmaatsiagigant Novartis juht Daniel Vasella

07. juuni 2004, 12:50

Suurima sissetulekuga Euroopa tippjuht oli Sveitsi farmaatsiatööstusgigandi Novartis tegevjuhi Daniel Vasella, kirjutab ajakiri Fortune.

Vasella palk, boonus ja muud tulud olid möödunud aastal kokku 12,4 miljonit dollarit (159 miljonit krooni). Lisaks sellele on tal veel pikaajaline motivatsiooniprogramm, mille väärtus on hinnanguliselt 8,2 miljonit dollarit(105 miljonit krooni).

Nokia tegevjuhi Jorma Ollila möödunud aasta sissetulek kahanes 38 protsendi võrra, kirjutaba majandusajakiri Fortune.

Ajakirja poolt esmakordselt koostatud Euroopa tegevjuhtide palkade ja sissetuleku edetabeli kohaselt on Ollila üks kuuest Euroopa suurima sissetulekuga tegevjuhtidest, kelle sissetulek on kahanenud.

Möödunud aastal teenis Jorma Ollila kokku 7,5 miljonit dollarit ehk 96 miljonit krooni, millest 23 protsenti moodustas palk, 37 protsenti optsioonid, 38 protsenti boonused ning 2 protsenti muud tulud.

Sissetulekute poolest teisel kohal oli möödunud aasta juulis Euroopa suurima mobiiltelefonioperaatori Vodafone möödunud suvel erru läinud tegevjuht Chris Gent, kes teenis 12,3 miljonit dollarit ja Briti naftagigandi BP juht John Brown, kelle sissetulek oli 10,5 miljonit dollarit.

Esikümnesse kuuluvad veel Prantsuse farmaatsiakompanii Aventis juht Igor Landau, Deutsce Banki juht Josef Ackermann, L?Oreali juht Lindsay Owen Jones, Sveitsi panga UBS juht Marcel Ospel, Briti farmaatsiakompanii AstraZeneca juht Tom McKillop ja Barclays panga juht Matthew Barrett.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing