Jalgpalli EM: Prantsusmaa tegi eile ajalugu

14. juuni 2004, 08:24

Prantsusmaa jalgpallikoondise eilses mängus viimastel minutitel saavutatud võit 2:1 Inglismaa üle on ajaloos teine omataoline.

Vaid korra varem on jalgpalli EM-il üks meeskond kaotusseisust viimasel minutil võidu välja mänginud - neli aastat tagasi sai sellega hakkama Hispaania, võites Jugoslaavia 4:3, kirjutas Sportnet.

Eilsest mängust veel. Jalgpalli sünnimaa koondise 1:0 eduseis püsis ka siis, kui 90 mänguminutit täis olid tiksunud ja ees ootasid kohtunike poolt üleajaks antud neli lisaminutit. Kohe esimesel minutil takistas Emile Heskey määrustevastaselt Claude Makelelet ning prantslased said umbes 25 meetrilt kasutada karistuslöögi. Zidane"i jalast hoo saanud pall ületas inglaste müüri ja maandus värava vasakusse nurka. Inglaste puurilukk David James ei jõudnud sammugi astuda. 1:1.

Minut hiljem tegi ootamatult amatöörliku ja mõtlematu liigutuse inglaste kiidetud keskväljamees Steven Gerrard, lüües palli oma väravavahile tagasi nii oskamatult, et seni varjus püsinud Thierry Henry kerget saaki haistis. Jamesil ei jäänud muud üle, kui Inglise Premier League"i tänavuse hooaja edukaim väravakütt murule kukutada. Kardetud punase kaardi asemel nägi James kohtuniku käes küll kollast lipikut, kuid penaltist pääsu polnud. Lööma läks Zidane ning Jamesil polnud lootustki oma meeskonda kaotusest päästa. Kellal jooksis üleaja kolmas minut, kirjutas Sportnet

10. November 2009, 00:00