Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsikommentaar: Kas Baltika mõõn on läbi?

14. juuni 2004, 09:46

Sellel nädalal on oodata Baltika viie kuu tulemusi. Varasemad kuutulemused on näidanud käibe- ja kasumikasvu, mis lubab ka seekord oodata head tulemust.

Peale suure kahjumi teenimist eelmisel aastal, hakkas Baltika avaldama kuutulemusi, püüdes tõestada investoritele, et asjad liiguvad nüüd õiges suunas. Jaanuaris sai Baltika veel 4,5 miljonit krooni kahjumit, kuid veebruar lõpetati juba väikeses plussis ning kahel järgmisel kuul suutis ettevõte teenida 8 miljonit krooni. Paranemist on märgata ka käibe osas, kuude lõikes on näha käibe kasvu. Mais võib käive ületada 50 miljoni krooni piiri, kui senine tõusutrend peaks jätkuma.

Selliste ettevõtete ostmine nõuab investorilt julgust, kuid peale pöördepunkti läbivad aktsiad kiire tõusu. Ilmselt oleks Baltika aktsia põhi olnud palju sügavamal, kui aktsiatega oleks kaubeldud USA börsil. Tallinna börs on suhteliselt aeglase reageerimisega ja Baltika puhul võis minu arvates näha ülehinnatust eelmisel aastal. Kuid praeguseks on ettevõtte olukord paranenud ja tulevikuväljavaated muutunud veidi positiivsemaks.

Baltika aktsiatega kauplemise teeb keeruliseks suhteliselt madal kauplemisaktiivsus, mistõttu on ostu- ja müügihinna vahe üsna lai. Seega soovitan kasutada limiithinnaga orderit.

Arvan, et Baltika aktsiad on praegu atraktiivsed, võrreldes paljude teiste Tallinna börsi ettevõtetega. Siiski on tegu suhteliselt riskantse investeeringuga, mistõttu ei pruugi ta sobida kõigile. Kommentaari autor omab Baltika aktsiaid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing