Euroopa firmad kolivad teenuseid odavamatesse riikidesse

15. juuni 2004, 12:34

Järjest enam Euroopa firmasid järgib USA ettevõtete eeskuju ning viib teenused üle madalama kulutasemega riikidesse.

Sellist sammu plaanisid lähiaastatel ligi pooled küsitletud firmadest, kes võeti Euroopa Top-500 ettevõtete hulgast, näitas ÜRO Kaubandus- ja Arengukonverentsi UNCTAD ja konsultatsioonifirma Roland Berger Strategy uurimus, kirjutas Financial Times.

Kõige enam teenuste sektori töökohti on välismaale viinud Suurbritannia ? 61% koguarvust. Järgnevad Saksamaa ja Beneluksi maad kõik 14%ga. Sihtriigid olid valdavalt Aasias, eelkõige India, mis sai 37% projektidest. Järgnesid Lääne Euroopa 29% ja Ida-Euroopa 22%ga. Lääne-Euroopas olid eelistatud sihtriigid Suurbritannia, Iirimaa, Hispaania ja Portugal. Ida-Euroopas Poola, Ungari ja Rumeenia.

Peamine põhjus töökohtade kolimiseks oli kulude kokkuhoid, mida saadi vastavalt 20-40%. 80% teenuseid odavamatesse riikidesse üle viinud firmadest vastas, et see on läinud edukalt. Ebaõnnestumist möönsid vaid 3%.

60% praegustest või kavandamisel olevatest projektidest puudutavad nn back office teenuseid ehk ettevõtte finantse, raamatupidamist, IT tugiteenuseid, personali juhtimist. Kolmandik projektidest olid kõnekeskuste laadi teenused, kirjutas Financial Times.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing