Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maksuamet: käibemaksukohustuslaseks on lihtne registreerida

18. juuni 2004, 16:46

Maksuhaldur ei leia, et käibemaksukohustuslaseks registreerimise protseduur oleks keeruline, väljendas maksuamet oma seisukohta.

Tänase päeva seisuga on Põhja maksukeskuse tööpiirkonnas, kuhu kuulub ka Muuga vabatsoon, tollilaos ja vabatsoonis toimetamiseks end käibemaksukohustuslaseks registreeritud 34 offshore?i. Lisaks on ligikaudu 10-15 ettevõtet sisse andnud registreerimisavaldused.

?Oleme seni välisfirmade avaldusi menetlenud koheselt avalduse toomisel ning kui nõutavad dokumendid on olemas, siis saadakse otsus samal päeval,? lisas amet. Notariaalset volitust nõutakse enamasti vaid offshore-ettevõtete registreerimisel, kus ettevõtte olemasolu tõendaval dokumendil puuduvad füüsiliste isikute andmed.

Peamiseks põhjuseks, miks kohe maksukohustuslaseks ei registreerita, on vanad dokumendid.

Ei saa näiteks offshore?i registreerida maksukohustuslaseks 2002. a ettevõtte tunnistuse alusel, sest 2004. aastal ei pruugi seda ettevõtet enam eksisteerida, vahendas maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau.

Praegu kaalub maksuamet, kas tellida litsentsid offshore-andmebaasidele ligipääsuks. Senini on maksuamet Eesti vabatsoonides tegutsevate offshore?ide esindajate ja kohustusliku aastamaksu tasumise väljaselgitamiseks tellinud andmebaasidest vaid üksikuid päringuid.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing