Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Eestis on Ida-Euroopa ühed kõrgemad hinnad

18. juuni 2004, 07:52

Kuigi Eesti toit on ELi keskmisest kolmandiku võrra odavam, on siinsed toiduained siiski märksa kallimad kui teistes Ida-Euroopa riikides.

Eelmise aasta mais Euroopa Liidu 25 liikmesriigis ning Norras, ?veitsis, Islandis, Türgis, Rumeenias ja Bulgaarias üheaegselt läbiviidud Eurostati uuringus võrreldi sarnaste toidukaupade, jookide ja tubaka hinnatasemeid.

31 riigi üldises pingereas jäi Eesti oma hindadega 23. kohale, olles Sloveenia järel kõige kallim Ida-Euroopa riik, kirjutab Postimees.

«Meie hinnad on võrreldes varasemate aastatega pidevalt lähenenud Euroopa kallimate riikide tasemele,» kommenteeris statistikaameti hinna- ja palgastatistika teenistuse juhataja Viktoria Trasanov. «Arvestades meie palgatasemeid, on Eestis suhteliselt kallis elada ning ka välismaalased tihti küsivad, kuidas me hakkama saame.»

Uuritud riikidest olid kõige kõrgemad hinnad Norras ja Islandil, kus võrreldud kaubakorv oli ligi 2,5 korda Eestist kallim. Soome ja Rootsi hinnatase ületab Eestit ligi kaks korda, samas on siinsed hinnad kaheksa protsenti kõrgemad kui Lätis ja 14 protsenti Leedust kõrgemad.

Euroopa Liidu riikidest on kõrgeimad hinnad Iirimaal ning madalaimad Poolas. Kalleima ja odavaima riigi hinnad erinesid 2,6 korda.

Võrreldes Euroopa Liidu keskmisega on Eestis kõige odavamad tubakatooted. Sigaretid on Eestis näiteks Inglismaaga võrreldes üle viie korra odavamad ja Soomega võrreldes üle kolme korra odavamad.

Samas on siinsed tubakatooted kolmandiku kallimad kui Lätis ja neljandiku kallimad Leedust ning ligi kaks korda kallimad kui Rumeenias.

Odavamad on Eestis ka kala, liha ja teraviljatooted, mille hinnatase ulatub ligi 60 protsendini ELi keskmisest.

Kõige lähemal Euroopa Liidu keskmisele on Eestis alkohoolsete jookide hinnad, kus hinnavahe on vaid kümnendik. ELi kalleimat alkoholi müüakse Iirimaal ja Soomes, kus on hinnad ligi kaks korda Eestiga võrreldes kõrgemad.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing