PM: Rootsi leiutajate juht soovitab palgata luurereporterid

21. juuni 2004, 08:28

Rootsi Leiutajate Ühingu esimees Christer Asplund soovitab palgata äriluure reporterid, kes nuhiksid Eesti pealinna arengu tarvis välja paremaid palasid.

Asplund pidas silmas, et kui näiteks Stockholmis või Kopenhaagenis tekib mõnel firmal probleeme tööjõuga või tarvidus kulusid kokku hoida, siis luurereporterid pakuksid kohe võimalust tootmine Tallinna üle tuua või siit tööjõudu värvata, kirjutab Postimees.

Mõni aeg tagasi oli ajakirja Business Week esikaanel artikkel, kus viidati Tallinnale kui Baltikumi Hongkongile.

?See näitab, et äriringkondades nähakse Tallinna kui kõrgelt hinnatud kohta, kuhu võiks investeerida. Teil on turu jaoks rohkem konkurentsivõimelisemaid pakkumisi kui arvate,? ütles Asplund.

?Olete suutnud märgistada ennast ärirahvale kui loovat linna ning keskendunud tarkadele inimestele ja tallinlastele. Praegune avatud ühiskond on Tallinnale paljulubav firmamärk.?

Asplundi sõnul tuleks kontaktide loomisel olla agressiivsem. ?Riiki peab tulema rohkem rahvusvahelisi kompaniisid. Et olla edukas, peaksid spioonid olema mitte nuhid militaarses mõttes, vaid äriluure reporterid,? ütles ta.

?Näiteks üks peaks olema Stockholmis, üks Kopenhaagenis. Need inimesed ütlevad näiteks, et see firma on hetkel edukas või et sellel firmal on probleeme, nad tahavad kulusid kokku hoida ning teha seda ja teist. Sündmuste keskel viibides on võimalik pakkuda neile kolimist Tallinna.?

?Minu arvamus on, et ehitada tuleb intelligentne ja tark võrgustik, mis saaks pidevalt toimuva kohta aru anda. Paljud neist ei oleks täiskohaga, vaid võiksid infot anda ka minimaalsete kulude katmise eest,? lausus Asplund.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing