Toll avastas Tallinna lähistel 20 keelatud kütuse kasutajat

Inno Tähismaa 21. juuni 2004, 14:07

Toll korraldas reedel koos politseiga Tallinna lähiümbruse teedel operatsiooni ning avastas 20 keelatud kütuse kasutajat.

Harjumaa teedel 18. juunil kell 6.00-15.00 kestnud ühisoperatsioonist võtsid osa viis tolli liikuvat kontrollrühma ja politseipatrullid, teatas tolli esindaja. Kokku kontrolliti 723 transpordivahendi kütusepaagi sisu, mis 20 juhul osutus erimärgistatud kütuseks. Esmakordselt kasutati kütusekontrollil kiirtesti, mis toob erimärgistatud aine kasutamise välja kohe sündmuskohal ning kergendab ja kiirendab võrreldes varasemaga oluliselt kontrolli sündmuskohal.

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse kohaselt kuulub erimärgistamisele kerge kütteõli (nn punane kütus) ning eriotstarbeline diislikütus (nn sinine kütus). Mõlemat kütust on keelatud kasutada mootorikütusena sõiduautos ning reisijate- või kaubaveoks ettenähtud sõidukis. Lubatud tavadiislikütuse ja erimärgistatud kütuse aktsiisimäärade vahe on enam kui kaks krooni liitrilt.

Keelatud erimärgistatud kütuse kasutamise eest ootab füüsilisi isikuid kuni 18000- ja ettevõtteid kuni 50000-kroonine trahv.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing