EPL: Traadita interneti kasutamine erinevates võrkudes lihtsustub

25. juuni 2004, 08:55

Uninet ja Elion alustasid läbirääkimisi, mille tulemusel peaks praegu tasulisse traadita võrku sisenemise süsteem muutuma ühtseks ja lihtsaks.

?Nii nagu poes saab maksta erinevate pangakaartidega ja tarbija jaoks pole mingit vahet, mis panga kaart tal on, ei peaks kasutaja jaoks vahet olema ka selles, millise operaatori levialas ta viibib,? ütles Eesti Päevalehele wifi-visionäär, wifi.ee portaali toimetaja Veljo Haamer.

Haameri sõnul on selge, et wifi üha suureneva leviku tingimustes tuleb selle kasutamine lihtsamaks teha. Praegu on võrku sisselogimiseks igal operaatoril erinev süsteem, mida kasutaja peab teadma ja ka oma arvuti vastavalt seadistama.

Näiteks päevapileti ostmiseks tuleb saata SMS eri numbritele, saadava 24-tunnise tasulise võrgu kasutusloaga saab aga internetti kasutada vaid sama operaatori võrgus.

?Tehnokrati? Peeter Marveti sõnul on igati tervitatav, kui süsteemid ühendatakse. ?Praegu toimub EMT-Elioni wifi-võrgus Radiolinja kasutajate mõnitamine ? EMT lühinumber ei suuda toimida ja SMSi teel päevapileti ostmise asemel tuleb paberkaardike hankida,? märkis Marvet. Teise asjana tuleks Marveti sõnul süsteemide ühendamisel silmas pidada seda, et GSM-telefoniga turistid ei peaks paberkaardikesi ostma. Marvet peab parimaks lahenduseks, et Uninet Elioni wifi-alad üle võtaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing