Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Portugali peaministrist võib saada Euroopa Komisjoni uus juht

28. juuni 2004, 11:43

Portugali peaministrist Jose Manuel Durao Barrosost võib saada Euroopa Komisjoni uus president ametist lahkuva Romano Prodi järel.

Veel paar päeva ELi eesistujariigiks oleva Iirimaa peaminister Bertie Ahern ütles nädalavahetusel, et Barrosol on paljude liikmesriikide toetus. Kokkuleppele Prodi järeltulija osas loodetakse jõuda homme teisipäeval Brüsselis toimuval erakorralisel valitsusjuhtide kohtumisel, vahendab agentuur TT.

Barroso (48) alustas oma poliitilist karjääri maoistina 70ndate aastate keskel. Kui diktatuur Portugalis lõppes, muutis Barroso oma vaateid ning ühines paremliberaalse parteiga PSD. 90ndate aastate alguses oli ta välisminister Portugali parempoolses valitsuses. 2002. a valimisvõidu järel naasis ta peaministrina ning on selles ametis seadnud esikohale Portugali avaliku sektori finantside saneerimise.

Barroso toetab euro aluseks oleva stabiilsuspakti nõuete täitmist, sh ranget eelarvedistsipliini, toetab tihedate sidemete arendamist USAga ning oli Iraagi sõja toetajate hulgas. ELi põhiseadusliku leppe üle toimunud kõnelustel kuulus ta leeri, mis kaitses väiksemate liikmesriikide huve. Samuti toetab Barroso ELi eelarve suurendamist, millele suurimad rahastajad eesotsas Saksamaa ja Rootsiga vastu on.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing