Eesti Energia puhaskasum oli 523 miljonit krooni

01. juuli 2004, 09:57

Eesti Energia nõukogu kinnitas eilsel koosolekul Eesti Energia Grupi 2003/2004 majandusaasta auditeeritud aruande, teatas ettevõte.

Eesti Energia Grupi 2003/2004 majandusaasta oli ettevõttele edukas, äritulud kasvasid 2002/2003 majandusaastaga võrreldes 2,7%, moodustades 5,9 miljardit krooni.

Eesti Energia auditeeritud puhaskasum oli 523 miljonit krooni, mis on 65 miljonit krooni väiksem kui aasta varem. Vähenemine möödunud majandusaastaga võrreldes on peamiselt põhjustatud keskkonnamaksude tõusust ja vanade seadmete kasvanud remondikuludest. Lisaks vähendas puhaskasumit suurtest investeeringutest tulenev kulumi ja intressikulude kasv.

Eesti Energia Grupi 2003/2004. majandusaasta investeeritud kapitali tootluseks (ROIC) saavutati 4,7%.

?Eesti Energia majandustulemused olid oodatust paremad ning vaatamata kasumi väiksele kahanemisele oleme tulemustega rahul. Kuid me peame arvestama, et oma majanduskäibe näitajatega jääme endiselt alla regiooni teistele energia ettevõtetele. Täname oma kliente ja töötajaid, kelle igapäevane panus muutis Eesti Energia efektiivsemaks ja kokkuhoidlikumaks,? ütles Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive.

Ettevõtte head majandustulemused saavutati suurema elektrienergia müügi ning kulude kontrolli all hoidmisega. Eesti Energia kogu eksport kasvas majandusaasta lõpuks 12 kuu lõikes peaaegu 2 TWh tasemeni, mis tähendab 488 miljonit krooni eksporditulusid. Eesti Energia ekspordib elektrienergiat peamiselt Venemaale ja Lätisse, omased sealjuures umbes poolt Läti imporditurust.

Majandustulemusi oluliselt mõjutanud aspektiks oli kindlasti ka kadude vähendamine. Võrguettevõtte jaoks on tähtsaim majandusliku efektiivsuse näitaja see, kui palju elektrit läheb ülekandmise ja jaotamise käigus kaduma. Möödunud majandusaastal saavutas Eesti Energia ajaloo madalaima kadude taseme.

Mahukate investeeringute finantseerimise tagajärjel kasvas Eesti Energia netovõlg 2003/2004. majandusaasta jooksul 1,1 miljardi krooni võrra, moodustades majandusaasta lõpuks 3,9 miljardit krooni. Eesti Energia võlakohustused kokku moodustasid möödunud majandusaasta lõpus 4,6 miljardit krooni.

Eesti Energia Grupi audiitoriks on PriceWaterhouseCoopers. Grupi majandusaasta algab 1. aprillil ja lõppeb 31. märtsil.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing