PM: Tallinna lauluväljaku remont maksab 400 000 krooni

06. juuli 2004, 09:33

Tallinna lauluväljaku laulupoejärgne remont maksab hinnanguliselt 300 000?400 000 krooni.

Taotlused raha saamiseks esitab Tallinna Lauluväljaku Sihtasutus juhataja Riho Rõõmuse kinnitusel nii valitsusele, linnavalitsusele kui keskkonnafondidesse, kirjutab Postimees.

Lauluplatsi ümbrus sai laulupeo ajal vihma tõttu tõsiselt kannatada. Rõõmus nendib, et loodusõnnetus paduvihma näol, mis kogu Tallinnas valitses, mõjutas ka lauluväljaku loodust, eriti muru. Rõõmus kinnitas, et mõned kohad on praegu ikka väga porised.

«Mitu kohta on tõesti sellised, et pane kartulid maha! Gustav Ernesaksa kuju ümber näiteks on maapind täiesti muldasfaldiks trambitud,» täpsustas ta.

Rõõmuse sõnul proovib sihtasutus esitada taotlused väljaku taastamiseks kuluva raha saamiseks selle nädala jooksul.

«Üks projektijuht hakkab sellega tegelema,» lausus ta ja lisas, et lauluväljaku meeskond on suhteliselt väike ning hetkel käib kibe töö muude asjadega.

«Õllesummeri telkide ja lavade ülesehitus käis juba eile õhtul, kui viimased lauljad lavalt lahkusid. Sellises mastaabis festival nõuaks ülesehituseks umbes viis päeva, nüüd aga tuleb hakkama saada kahega,» rääkis Rõõmus.

Rõõmuse meelest oleks kõige mõistlikum lükata väljaku täielik taastamisprojekt septembri algusse, kui suured üritused lauluplatsil on läbi. Kindlasti ei saa ka taotletavat raha nii operatiivselt kätte, paar kuud on Rõõmuse hinnangul reaalne.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing