Kauplused järgivad öist alkoholimüügi keeldu

09. juuli 2004, 11:03

Tallinna hinna- ja tarbijakaitseteenistuse eile hilisõhtul ja täna öösel toimunud kontrollreidil kauplustesse, ei tuvastatud ühtegi seaduse rikkumist.

Ühtekokku kontrollisid reidil käinud ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste ja järelevalve osakonna juhataja Peeter Ühtegi 28 kauplust, nende hulgas ensiinijaamasid ning 24- tundi avatud toidu- ja alkoholikauplusi, teatas Raepress.

Teniste sõnul ei tuvastanud nad ühtegi rikkumist ning kontrollostudel ei õnnestunud neil üheski poes alkoholi saada. Samuti olid kauplustes vastavasisulised teated või alkohol kinni kaetud.

'Kaupmehed olid väga korrektsed ning selgitasid, miks nad ei või enam alkohoolseid jooke öösel müüa,' märkis Teniste. 'Mul on hea meel, et ettevõtjad järgivad seadust ning suhtuvad mõistvalt öise alkoholimüügi piirangutesse.'

Teniste sõnul esimesel paaril nädalal kontrollijad alkoholi müügipiirangute vastu eksijatele maksimumkaristust ei määra, vaid piirduvad hoiatava trahviga. Piirangute järgimist kontrollivad igapäevaselt politsei, ettevõtlusameti ja linnaosavalitsuste töötajad.

Vastavalt linnavolikogu kehtestatud määrusele piirata ja kitsendada alkohoolse joogi jaemüüki, ei ole lubatud kauplustes müüa mingit alkohoolset jooki õhtul kella 23-st kuni kella 8-ni hommikul.

Alkoholiseaduse kohaselt karistatakse alkohoolse joogi jaemüügi eest ajal, mil selle müük ei olnud lubatud, rahatrahviga kuni 18 000 krooni ja juriidilist isikut kuni 50 000 krooniga. Ühtlasi võib alkoholiseaduse alusel kohaliku omavalitsuse volikogu poolt kehtestatud kitsenduste ja piirangute rikkumisel kustutada majandustegevuse registris märke alkohoolse joogi jaemüügi õiguse kohta kauplusele, kus rikkumine aset leidis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing