PM: Venemaa peab oma ohvitseri Eesti spiooniks

12. juuli 2004, 09:01

Moskvas algas kohtuprotsess Venemaa julgeolekuteenistuse FSB kõrge ohvitseri üle, keda süüdistatakse kaks aastat kestnud luuramises Eesti heaks.

Venemaal riigireetmises süüdistatava alampolkovniku Igor Vjalkoviga seotud spiooniskandaali hoidsid Vene võimud üldsuse ees kiivalt vaka all tänavu mai lõpuni, mil uudisteagentuur Interfax andis kümnerealise teate selle kohta, et kohtu alla antakse ühe välisriigi heaks luuranud FSB töötaja, kirjutas Postimees.

Kui protsess Vjalkovi üle nädal tagasi Moskva sõjaväeringkonna kohtus algas, kajastasid seda pea kõik Venemaa ajalehed, raadiod ning telekanalid. Mis välisriigi heaks Vjalkov töötas, suutis infosulus välja peilida aga vaid internetiportaal Agentura.ru.

«Jutt käib Venemaa piirivalve luuretegevuse mõningatest aspektidest, mida Vjalkov andis edasi Eesti poolele,» teatas Agentura.ru. Väitele, et Vjalkov tegi tõepoolest koostööd ühe Eesti eriteenistusega, sai Postimees mitteametliku kinnituse ka Eesti riigiametnikelt.

Venemaa ajakirjanduse nappide andmete põhjal teenis alampolkovnik Vjalkov 2002. aastani piirivalves, mis hiljem viidi üle julgeolekuteenistuse FSB koosseisu. Kodumaa reetis Vjalkov süüdistuse järgi 2001. aastal, kui ta hakkas koguma ja raha eest välisriigile edastama Vene julgeolekut puudutavaid salajasi materjale, millele ta tänu ametile ligi pääses.

Izvestija väitel töötas Vjalkov piirivalveohvitserina Moskva lennujaamas ?eremetjevo-2 ja pääses tänu sellele kergesti lennujaama transiittsooni. Kellele ja kuidas ta seal salajased materjalid üle andis, ei suutnud ajaleht tuvastada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing