Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Augustis algavad Paikuse Jäätmekäitluskeskuse ehitustööd

14. juuli 2004, 11:18

OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus sõlmib täna Keskkonnainvesteeringute Keskuses Paikuse jäätmekeskuse rajamise lepingu.

Keskuse projekteerimise ja ehitamise lepingu mahuks on 106,6 miljonit krooni. Jäätmekäitluskeskuse rajamiseks kulub kokku 115 miljonit krooni. Töödega plaanitakse alustada augustis ning uus regionaalne jäätmekäitluskeskus peaks valmima 2005. aasta lõpuks.

?Uus keskus võimaldab viia jäätmekäitluse Pärnumaal ja selle lähiümbruse omavalitsustes vastavusse EL-i normidele,? märkis Keskuse juhataja Teet Kurs. Ta lisas, et projekt hõlmab uue prügila ehitamist Põlendmaale, jäätmete sorteerimiskeskuse rajamist Pärnusse ning vastava infrastruktuuri rajamist nende tegevuste arendamiseks. ?Põlendmaale ehitatavasse administratiivhoonesse nähakse ette ka õppe- ja seminariruum koos vajaliku tehnikaga, et võimaldada spetsialistidele keskkonna- ja jäätmekäitlusalast koolitusvõimalust,? seletas Kurs.

Uue jäätmekäitluskeskuse valmimisel lõpetab tegevuse Pärnu vana prügila, mis ei vasta keskkonnanõuetele. Uue jäätmekäitluskeskuse rajamisega alustatakse ka ettevalmistustöödega vana prügila sulgemiseks. Sulgemistöödeks kuulutatakse hanked välja 2005. aastal.

Keskuse rajamist rahastab 63% ulatuses EL ühtekuuluvusfond. Veerandi rahadest finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus ja veidi üle kümnendiku investeerib OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing