Valitsus toetab käibemaksuseaduse muutmise eelnõu

22. juuli 2004, 10:30

Valitsus otsustas äsja põhimõtteliselt toetada käibemaksuseaduse muutmise eelnõud, mis leevendab transiidi ja veokorraldajate olukorda.

Käibemaksuseaduse muutmise eelnõu esitasid Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon, Eesti Reformierakonna fraktsioon ja Ühenduse Vabariigi Eest - Res Publica fraktsioon 28. juunil. Eelnõu kohaselt hakkaksid muudatused kehtima tagasiulatuvalt 1. maist.

Valitsus otsustas täna, et teeb Riigikogule mõned ettepanekud eelnõu sõnastuse osas. Millised ettepanekud tehakse, valitsuse pressibüroo ei märkinud.

Seaduseelnõu enda eesmärgiks on täpsustada käibe tekkimise kohta ning null-protsendiga maksustatavate teenuste loetelu kaubaveo korraldamise teenuse osas. Kehtiv käibemaksuseadus ohustab Eesti veokorraldajate konkurentsivõimet võrreldes teiste Euroopa Liidu liikesriikide ning ühenduseväliste riikidega.

Lisaks kaotab seadusemuudatus välisriigi isikute registreerimiskohustuse Eesti maksuametis nullmääraga maksustatava käibe puhul vabatsoonis, vabalaos või tollilaos, kuna on ilmnenud, et naaberriikides saab vabatsoonides ning tolliladudes teha tehinguid ilma käibemaksukohustuslaseks registreerimata. Registreerimiskohustus ohustab samuti Eesti transiidisektori konkurentsivõimet.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing