Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jukose aktsia pressikonverentsi järel 15% miinuses

22. juuli 2004, 12:27

Jukose aktsia on pressikonverentsi järel 15% miinuses. Aktsia maksab Moskva börsil 5,10 dollarit.

Jukos pidas vajalikuks teatada, et kui firma peamine müügiüksus, Juganskneftegaz, müüakse ära, võib see viia firma pankroti väljakuulutamiseni.

Jukose juhtkond teatas, et vastupidiselt mõnede Vene ametiisikute arvamustele pole grupis kusagil raha reserve, millega saaks kohe maksta ära maksuvõla. Firma juhtkond otsib kõiki võimalusi maksmaks nii kiiresti kui võimalik ära võlga, ja finantseerimaks igapäevast majandustegevust.

Firma on võimeline maksma täieliult ülemasolevaid maksukohustusi mõistliku ajaperioodi jooksul, seda eeldusel, et firma jätkab tootmist ja firma saab müüa muid varasid, mitte Jukose põhiüksusi.

Juganskneftegazi valimine esimeseks müügiobjektiks on vastuolus Vene seadusandlusega, kuna likvideerimise protsessis peaks esimesena müüdama vähemolulisi üksusi. Juganskneftegaz on DeGolyeri ja MacNaughtoni 31. detsembri 2003. tehtud hinnangul väärt vähemalt 30,4 mld dollarit, mis ületaks 2000. aasta maksuvõla üheksakordselt.

Jukosele pole teada ühtegi potentsiaalset ostjat, kes väga lühikese aja jooksul ostaks Juganskneftegazo õiglase turuväärtusega. Juganskneftegazi kiirmüük toimuks märkimisväärselt madalama hinnaga, mis võiks sundima Jukost kuulutama välja enese pankrotti, teatas Jukos.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing