Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lääne Elu juhtkiri: kahtlane lugu

29. juuli 2004, 14:28

Tänane Lääne Elu kirjutas, et Eestis elav jaapani ärimees tahab Haapsalu lähedale elamurajooni ehitada, kuid mehe endine kaastööline nimetab teda petiseks.

Lääne Elu juhtkiri:

Lugu sellest, kuidas Kiltsi lennuvälja taha rajatakse 64 krundiga elamurajoon, kõlab veidi uskumatult. Kui panna veel juurde, et investor on Jaapani ärimees, arvab enamik läänlasi selle ilmselt aprillinaljaks. Nagu sellest veel vähe oleks, otsib omanik esindaja sõnul uude külla elama kunstnikke kogu maailmast, et rajada uut tüüpi asula! Kõike seda aga püütakse ajada poolvarjatult.
Umbes nii ehitas oma allveelaeva 19. sajandil kapten Nemo. Hullud maailmavihkajad multimiljonärid James Bondi filmides ajavad ka oma äri nii. Päriselust küll ei meenu, et ükski selline projekt oleks teoks saanud.

1990ndail liikus Eestis päris palju aferiste, kelle lubadused hiigelinvesteeringuiks panid inimesi unustama tervet mõistust. Üldjuhul avastati hiljem ? oleme pügada saanud.

Lääne Elu loodab siiralt, et mõne aasta pärast on Läänemaal omapärane kunstnike küla, mis annab panuse meie maakonna elu elavdamisse. Ettevaatlikuks teeb aga, et meil ei kulunud poolt päevagi, et leida pettunud endine äripartner, kelle sõnul otsib ärimeest Jaapani maksupolitsei.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing