Töökeskkonnaspetsialist on pooltes ettevõtetes

29. juuli 2004, 10:58

Tööinspektsiooni üldkontrollid ettevõtetesse I poolaastal näitasid, et töökeskkonnaspetsialist oli määratud 53% firmades, teatas inspektsioon.

Tööandja täitis töökeskkonnaspetsialisti ülesandeid 37% ettevõtetes.

Vastavalt töötervishoiu ja tööohutuse seadusele tuleb tööandjal määrata töökeskkonnaspetsialist oma töötajate hulgast või pädeva isiku puudumisel võtma tööle väljastpoolt ettevõtet.

Töökeskkonnaspetsialist on töökeskkonna alal pädev insener või muu töökeskkonnaõpetust saanud spetsialist ettevõttes, keda tööandja on volitanud täitma töötervishoiu- ja tööohutusalaseid ülesandeid.

Töökeskkonnanõukogu oli viiendikus (21%), 11% see puudus (ülejäänutes ei ole seaduse järgi ette nähtud).

Töökeskkonnanõukogu on tööandja ja töötajate esindajate koostöökogu, kus lahendatakse ettevõtte töötervishoiu ja tööohutusega seotud küsimusi.

Vähemalt 50 töötajaga ettevõttes moodustatakse seaduse järgi tööandja algatusel töökeskkonnanõukogu, kus on võrdselt tööandja määratud esindajaid ja töötajate valitud esindajaid. Nõukogu liikmeid on vähemalt neli ja nende volitused kehtivad kaks aastat.

Sõltuvalt ettevõtte ohuteguritest ning ettevõttes asetleidnud tööõnnetuste ja kutsehaigusjuhtude arvust on tööinspektsioonil õigus nõuda töökeskkonnanõukogu moodustamist ka alla 50 töötajaga ettevõttes.

Töökeskkonnavolinikud olid valitud pooltes (51%) firmades. Volinike väljaõpe vastas nõuetele kolmandikus, puudusi esines ligi kümnendikus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing