Algab taotluste esitamine EL struktuurfondist keskkonnaprojektide rahastamiseks

02. august 2004, 11:43

KIK hakkab vastu võtma esimesse taotlusvooru projektide taotlusi keskkonnainfrastruktuuri arendamise rahastamiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Taotluste esitamise tähtaeg on 6. september, teatas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Euroopa Regionaalarengu Fond (European Regional Development Fund) on üks neljast Euroopa Liidu struktuurifondist, mis toetab majanduse ja infrastruktuuride arendamist. KIK on fondi keskkonnameetme rakendusüksus ning vahendab aastatel 2004-2006 keskkonnainfrastruktuuri arendamiseks kokku 150 miljonit krooni.

KIK projektikoordinaatori Helen Sule sõnul on ERDFist võimalik taotleda toetust veekaitse ja -kasutuse, taastuvenergeetika, jäätmekäitluse ning bioloogilise ja maastikulise mitmekesisuse valdkonna projektidele. Helen Sulg märkis, et toetuse minimaalne suurus projekti kohta on 200 000 krooni ning maksimaalne 5 miljonit krooni.

Keskkonnaprojektidele saavad toetusi taotleda kohalikud omavalitsused, äriühingud, keskkonnakaitsega tegelevad riigiasutused, mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Vormikohane ja rahastamise tingimustega kooskõlas taotlus tuleb esitada hiljemalt 6. septembriks Keskkonnainvesteeringute Keskusele. Rahastamise otsus tehakse hiljemalt 1. detsembriks 2004. aastal.

Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on finantsasutus, mis vahendab riigieelarvelisi, EL struktuurifondide ning välisabiprogrammide vahendeid keskkonnasektori projektide elluviimiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing