Valitsus kiitis heaks Eesti ja Türgi vahelise topeltmaksustamise vältimise lepingu

Inno Tähismaa 05. august 2004, 10:46

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti ja Türgi vahelise tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise lepingu.

Lepingu eesmärk on piirata tulumakse, mida riik teise riigi residentide suhtes võib kehtestada ning kõrvaldada rahvusvaheline topeltmaksustamine, mis võib tekkida kahe riigi seaduste koosmõju tulemusena, teatas valitsuse pressibüroo. Seeläbi on eesmärgiks soodustada ka rahvusvahelisi investeeringuid ning riikidevahelist kaubandust, samuti tehnoloogia ja inimeste vaba liikumist.

Leping reguleerib maksustamisõiguste jagamist riikide vahel, sätestab diskrimineeriva maksustamise ärahoidmise ja maksudest kõrvalehoidumise tõkestamise.

Lepingu rakendamiseks ei ole vaja vastu võtta täiendavaid rakendusakte ning rakendamisega ei kaasne ka täiendavaid otseseid kulutusi. Siiski tuleb Eestil lepingus sätestatud juhtudel vähendada Türgi residentidele makstavatelt summadelt kinnipeetava tulumaksu määra ja loobuda teatud tulu liikide maksustamisest. Euroopa Liidu õigusega ei reguleerita otseste maksude küsimust.

Eesti otseinvesteeringuid Türgis Eesti Panga andmetel ei ole ning Türgi otseinvesteeringute maht Eestis 31. märtsi 2003. a seisuga oli 1 861 000 krooni.

Eesti ja Türgi vaheline tulumaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise leping põhineb Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) tüüplepingul, mida on läbirääkimiste käigus lepinguosaliste riikide delegatsioonide vastastikusel kokkuleppel teatud sätete osas muudetud või täiendatud. Lepingu ja selle juurde kuuluva protokolli eelnõu kiideti heaks valitsuse 21. augusti 2003. a korraldusega ning need kirjutati alla 25. augustil 2003. a Ankaras.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing