EPL: Maaletooja korjab ohtlikud mänguasjad kokku

05. august 2004, 08:55

Maaletooja korjab kokku tervisele ohtlikuks tunnistatud koerakujulised mänguasjad.

?Meie arvates ei ole see mänguasi tervisele ohtlik. Ma ei ole otsusega nõus,? ütles mänguasja maaletooja, firma Autogrill juhtaja Nikolai T?ugai.

Vaatamata sellele korjavad nad mänguasjad tagasi, vastavasisuline teade ilmus ka ajakirjanduses, kirjutab Eesti Päevaleht.

T?ugai sõnul tahavad nad edaspidi ise rangemalt mänguasju kontrollida ja katsetada, et ei juhtuks uuesti taolist äpardust. ?Loodan, et see on meil viimane selline juhtum,? sõnas T?ugai.

Tallinna tervisekaitsetalitus võttis tavapärase järelevalve käigus 16. juulil hulgilaost mänguasju, sealhulgas ka kõnealuse Hiinas toodetud lelu.

Laborikatsetel purunes koerakujulise mänguasja seljale kinnitatud kõrinatega täidetud läbipaistev pall ning eraldusid väikesed osakesed. Lahti tuli ka koera kõrv. Eraldunud osad võivad ohustada leluga mängivat last: hingamisteedesse sattudes võivad need põhjustada lämbumist. Mänguasja küljes olev nöör osutus aga ettenähtust pikemaks ehk sellest saab moodustada silmuse, mis lapsele ümber kaela sattudes võib tekitada poomisohu. Vastav info edastati tarbijakaitseametile.

Eelmise aasta juunis korjati Säästumarketitest müügilt USA lipuvärvides poksikomplekt ning Juku lastekaupadest vesi-jojo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing