EPL: Uus taksoveoeeskiri allutab Tallinna taksojuhid kliendi kontrollile

10. august 2004, 08:02

Septembris Tallinna volikokku jõudev uus taksoveoeeskiri kaotab keerulise tariifisüsteemi ning kutsub ellu taksojuhi personaalse teenindajaloa.

Seni võimaldavad taksoveondust puudutavad eeskirjad petmiselt tabatud juhi taksoveoloa tühistamist, kuid transpordi- ja keskkonnaameti linnatranspordi osakonna juhataja Eero Aarniste sõnul see probleemi ei lahenda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Need juhid ei kao taksoturult, vaid lähevad lihtsalt järgmisse firmasse tööle,? ütles Aarniste. Uue eeskirjaga on linnal kavas kehtestada teenindajakaart, mis võimaldab eeskirja rikkumise korral ebaausalt juhilt taksotöö ära võtta.

Möödunud nädalal avastasid ametnikud kontrollsõite tehes, et paljudel taksodel on probleeme taksomeetrite ja arvete trükkimisel kasutatavate printeritega. Kolmeteistkümnest kontrollitud taksojuhist tüssas klienti kümme.

Uus taksoveoeeskiri aitab taksokasutaja jaoks lihtsamaks muuta ka hinnakontrolli. Praegu võib Aarniste sõnul juhtuda, et pärast hulka tariife on näiteks 18. real miinimumtasuna kirjas 150 krooni ja nii palju tulebki maksta Viru tänava algusest sadamasse sõidu eest.

Märksa lihtsam oleks tema sõnul näha ette ainult kilomeetritariif ja ajatariif ning loobuda muudest tasudest, mis kaotaks pikad tariifinimekirjad takso-akendelt. ?Sisseistumistasu ja miinimumtasu eest inimene ju teenust ei saa. See on sama, kui lähete poodi ja ei tohi osta alla kilo vorsti. Või kui ostate, siis maksate ikka kilo eest,? võrdles ametnik.

Kui juht taksomeetrit üldse sisse ei lülita, on kliendil õigus maksmata lahkuda ja enda kaitseks politsei kutsuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing