Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsikommentaar: Ära armu aktsiatesse

10. august 2004, 09:43

Eesti majandus kasvab jõudsalt, mis väljendub väärtpaberituru kerkimises, siiski ei tohi armuda aktsiatesse, vaid tuleb valmis olla nende realiseerimiseks.

Aktsiate soetamisel on soovitav määrata, mis juhtudel väärtpaberid müüa. Kui aktsia on portfellis olnud aastaid, siis võib nendest loobumine olla üsna raske. Aktsiatesse armumine võib kalliks maksma minna, kuna majandus on tsüklilise iseloomuga.

Isiklikult püüan kasutada Fred Schwedi strateegiat, mis kõlab järgnevalt: 'Kui on aktsiabuum ning igaüks ostab aktsiaid, müü kõik oma aktsiad maha. Saadud raha eest osta madala riskiga võlakirju. Kahtlemata tõusevad aktsiate hinnad veelgi, aga ära pööra sellele tähelepanu ? oota majanduslangust, mis tuleb varem või hiljem. Kui majanduslangus paisub rahvuslikuks katastroofiks, müü oma võlakirjad maha (võimalik, et pead seda tegema kahjudega) ja osta aktsiaid. Kahtlemata langevad aktsiate hinnad veelgi, aga jälle ära pööra sellele tähelepanu. Oota järgmist tõusu. Korda neid operatsioone senikaua kui sa elad ja sul saab olema rõõm surra rikkana.'

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing