Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Res Publica loodab üksmeelt taastada

16. august 2004, 08:03

Kuigi Res Publica laupäevane volikogu kinnitas enam-vähem üksmeelselt tuleva üldkogu päevakorra, võib üldkogul tõsiseks võitluseks minna.

?Teravusteks polnud põhjust, sest kõik on oma õppetunni juba kätte saanud, suud on puhtaks räägitud ning nüüd tuleb jälle edasi minna,? ütles Res Publica volikogu liige Jaanus Rahumägi Eesti Päevalehele.

Laupäevasel volikogul Paides kiitis volikogu heaks küll 18 resolutsiooni, mis üldkogule esitatakse, samas ei leidnud volikogus toetust siseopositsiooni esitatud põhikirja muudatuste eelnõu. Muudatuste põhisisu on nn äraostmatute tiibu kärpida ehk eestseisuse liikmed ei saaks selle järgi enam kuuluda volikogusse, mis muudaks viimase eestseisuse poolt vähem manipuleeritavaks.

18. septembri üldkogul tuleb tõenäoliselt eestseisust valides otsustada kolme erineva nimekirja vahel: nn äraostmatute, siseopositsiooni ja Rein Taagepera ümber koondunud erakonnaliikmete esitatute vahel.

?Usun, et seekord peaks üldkogul võitma erakonna demokraatlikum tiib ja kõige suuremaks vaidluskohaks võib saada erakonna juhtide vastutuse ja nende usaldamise küsimus,? ütles siseopositsiooni esindav Sulo Muldja.

Üldkogul on kavas korraldada ka erakonna ministrite usaldushääletus, mis võib kõige valusamalt lüüa haridus- ja teadusministrit Toivo Maimetsa. Peaminister usaldushääletuse alla ei kuulu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing