Medicover soovib osaleda Diagnostikakeskuse võimalikul enampakkumisel

Inno Tähismaa 18. august 2004, 13:24

Kesk-ja Ida Euroopas enam kui 30 meditsiinikeskust omav Medicover kinnitas huvi Tallinna Diagnostikakeskuse 66,3 protsendi osaluse ostmiseks.

Eestis kaheksandat aastat tegutseva ASi Medicover Eesti juhataja Tõnu Velti sõnul soovib meditsiinikett osaleda võimalikul enampakkumisel, teatas ettevõtte esindaja ?Hinda on täna veel vara öelda, infot on vähe ja mul puudub ülevaade diagnostikakeskuse täpsest seisust, kuid strateegiline huvi ja otsus on olemas,? märkis Velt.

Medicover on viimastel aastatel töötervishoiu teenuse kõrvale loonud klassikalise erameditsiiniteenuse, nüüd on soov arendada diagnostika poolt.

Seni on diagnostikakeskuse uuel ostukonkursil osalemise vastu huvi ilmutanud OÜ Solaron Trade pakkumisega 15-16 miljonit krooni ja AS Letofin 16,9 miljoni krooniga. Viimane firma on ärisidemete kaudu kaudselt seotud Tallinna abilinnapea Toomas Vitsutiga. Tallinna linnavalitsus soovib aktsiad tagasi osta 66% diagnostikakeskusest ilma konkursita 9,2 miljoni krooni eest omandanud OÜlt Diagnostic Family ja selle ühelt omanikult Janek Ottiselt, kes on teise abilinnapea Anders Tsahkna sõber.

Medicoveril on töötervisehoiuteenistused avataud Tallinna kesklinnas ja Mustamäel, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Haapsalus. Kokku töötab AS-is Medicover Eesti 100 arsti, meditsiiniõe ja töökeskkonna inseneri. Tervishoiufirmal on ka kaks spetsiaalvarustusega uuringutebussi, mis võimaldavad tervisekontrolle korraldada ettevõttes kohapeal.

Medicover on peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopas tegutsev rahvusvaheline tervishoiufirma, mis teenindab ca 2000 ettevõtet. Firma ca 30 Lääne-Euroopa ja Ameerika tervishoiusüsteemi alusel töötavat meditsiinikeskust asuvad Poolas, Ungaris, T?ehhis, Slovakkias ja Rumeenias. Medicover kavatseb avada oma tervishoiukeskused ka Lätis, Leedus ja Venemaal. Medicoveri aktsiad on noteeritud Stockholmi börsil.

Medicover kontserni käive ulatus möödunud aastal 577 miljoni kroonini, millest Eesti tütarfirma moodustas 18 miljonit krooni. Käesolevaks aastaks prognoosib Eesti tütarfirma 23 miljoni krooni suurust käivet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing