Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tsahkna: Diagnostikakeskuse aktsiad tuleb tagasi osta ja võõrandada avalikul enampakkumisel

19. august 2004, 15:35

Tallinna abilinnapea Anders Tsahkna sõnul peab linn diagnostikakeskuse aktsiad tagasi ostma, et müüa need siis avalikul enampakkumisel.

Tsahkna teatas Reformierakonna avalike suhete juhi kaudu, et haiglate otsus müüa diagnostikakeskuse aktsiad tekitanud tänaseks nii palju spekulatsioone, et kirgede mahajahutamiseks ja täiendavate vältimiseks oleks linnal mõistlik keskuse aktsiad tagasi osta ja müüa avalikul enampakkumisel.

'Tänaseks on linnavalitsuses pandud kahtluse alla haiglate juhatuste ja nõukogude üksmeelne otsus müüa diagnostikakeskuse aktsiad. Spekulatsioone ja kirgi on õhus väga palju ja et olukorda lahendada pean õigeks, et linn kasutab aktsiate ostueesõigust, kuulutades samal ajal välja nende müügi avalikul enampakkumisel,' ütles Tsahkna. 'Sel moel peab ka selgeks saama, kas ja mil määral on tõsi taga nendel, kes jagasid pressis lubadusi diagnostikakeskus oluliselt kõrgema hinnaga ära osta.'

Tsahkna sõnul on oluline, et diagnostikakeskus jätkaks tervishoiuteenuse kasutamist ja avaliku enampakkumise tingimused peavad seda arvestama. 'Meil on praeguseks väga kurb näide Fertilitase kliiniku näol, kus linn müüs kliiniku maja, seades eemärgiks pelgalt võimalikult suure ühekordse tulu saamise. Selle tulemuseks on Fertilitase kliinik Nõmmel täna uksed sulgenud,' lisas Tsahkna.

Hiljuti omandas 66% diagnostikakeskusest ilma konkursita 9,2 miljoni krooni eest OÜ Diagnostic Family. Viimase omanikeringi kuulub Janek Ottiselt, kes on abilinnapea Anders Tsahkna sõber.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing