PM: Sadam andis ühisfirmale SLKga rohelise tee

24. august 2004, 07:54

Tallinna Sadama nõukogu andis eile juhatusele nõusoleku jätkata ettevalmistusi Saaremaa Laevakompaniiga 400 miljoni kroonise omakapitaliga ühisfirma loomiseks.

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Eero Tohveri sõnul esitas Tallinna Sadam laevaühenduse jätkamiseks nõukogule kolm varianti, mis kõik nägid ette ühisfirma loomist Saaremaa Laevakompaniiga (SLK) ja erinesid üksteisest detailides, mitte aga näiteks rahastamise osas, kirjutas Postimees.

Ühisfirma projekt näeb ette ka praamiliikluse riigipoolset doteerimist. «Selle suurust ei saa aga osapooled avalikustada, sest SLKga on läbirääkimiste ajaks sõlmitud konfidentsiaalsuse lepe ning toetuste osas tuleb veel ka valitsusega läbi rääkida,» märkis Tohver.

Tohver lisas, et praamipiletite hinnad lähiaastatel oluliselt ei muutu.

Postimehe andmetel paneb Saaremaa Laevakompanii (SLK) projekti järgi omalt poolt ühisfirmasse 200 miljoni krooni väärtuses praame ning infosüsteeme, andes lisaks oma töötajad ja oskusteabe, riik annab aga Tallinna Sadama kaudu 200 miljonit krooni raha ja kindlustab ühisfirmale turu.

Tallinna Sadama rahalise panusega aktsiakapitali ostetakse ühisfirmale praegu Lääne-Eesti saarte liinile renditud praamid. Näiteks Virtsu?Kuivastu liinil on enamik praamidest renditud SLK omaniku Vjat?eslav Leedo teistelt firmadelt. Vaid Viire on Eestisse prahitud Taanist.

Sisuliselt tähendab see, et Tallinna Sadama sissemakstavast rahast makstakse enamik Leedo firmadele ja liisingufirmadele. 1997. aastal müüs riigile kuuluv Saarte Liinid SLK-le kaheksa praami kõigest nelja miljoni krooniga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing