EPL: Kaitseliit rajab sõjaväelastele Arukülla elamurajooni

01. september 2004, 08:04

Raasiku valla Aruküla aleviku endiste mereväe ladude territooriumile on kavas arendada elamupiirkond.

9,1hektariline kõrghaljastusega elamupiirkond on mõeldud tegevteenistuses olevatele kaitseliidu ja kaitseväe ametnikele, kellele loodetakse soodsate pangalaenude vahendusel anda võimalus eluase välja osta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eramute ja korterite hinda ei oska asjaga tegelejad veel öelda, sest see sõltub konkursi korras leitavast arendajast. ?Pigem võiks öelda, et olud on askeetlikud, kui et hakkame ehitama losse,? lubas kaitseliidu poolt projekti arendav jurist Ingvar Allekand.

Projekti eesmärk on motiveerida häid teenistujaid ja pakkuda neile midagi, mis suurendaks huvi jääda tööle kaitsestruktuuridesse.

Kaitsejõudude peastaabi meditsiiniteenistuse staabiohvitseri kt Aivo Loigomi sõnul pakub temale ja tema kolleegidele Aruküla linnak huvi juhul, kui pakutakse võimalikult soodsaid finantstingimusi ja ehitamisel arvestatakse tulevaste elanike soove. Raasiku vallavanema Andre Sepa sõnul on see igati positiivne, et Aruküla männikusse tuleb elamurajoon, ja valla jaoks on uued elanikud alati tervitatavad.

Sepa sõnul tekitab vaidlusi vaid linnaku võimalik ülerahvastatus, sest tema arvates on planeeritud 70 peret sellele alale liiga palju. Seetõttu ei pruugi toetust leida ka kaitseliidu esialgne plaan rajada Aruküla linnakusse korterelamu, sest detailplaneeringu lähteülesandes lubatakse planeerida vaid individuaal- ja ridaelamuid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing