PM: valitsus lubab peagi piirivalvele palgatõusu

02. september 2004, 08:30

Täna valitsuse ette jõudev piirivalve arengusuundade plaan jätab alles nende eripensionid ja lubab kolme aasta pärast konkurentsivõimelist palka.

Piirivalve jääb kaitseväeliste ülesanneteta iseseisvaks asutuseks siseministeeriumi alluvuses, koos omaette auastmete, käsuliini ja sotsiaalsete tagatistega. Sellised põhimõtted peaksid olema ellu viidud 2007. aastaks, kui valitsus kiidab täna heaks siseministeeriumis välja töötatud piirivalve arengusuunad ja need seaduseks vormuvad, kirjutab Postimees.

Postimehele arengusuundi kommenteerinud piirivalveohvitserid avaldasid asjade sellise käiguga rahulolu. Veel nädal tagasi vaevlesid nad totaalses infosulus ja kaalusid lahkumist kaitseväkke, just nagu kümned nende kolleegid juba teinud olid.

Kahtlusi tuleviku suhtes tekitas neis aga ka tõsiasi, et viimase kümnendi tõsisemasse personalikriisi sattunud organisatsioonist lahkuvad veel praegugi paljud ohvitserid ning on tõsine küsimus, kust leitakse nende asemele uued töötajad. 3212 ametikohast on hetkel täidetud vaid 2090.

Olukorda peaks parandama juba järgmiseks aastaks lubatud väike palgatõus. 2007. aastaks aga plaanib siseministeerium muuta kuus aastat ühel tasemel püsinud palgad võrreldes teiste riigi- ja sisekaitseliste asutuste palkadega konkurentsivõimelisteks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing