PM: Tsahkna seob lahkumise aktsiate müügi uurimise erapooletusega

03. september 2004, 08:23

Tallinna diagnostikakeskuse müüki erafirmale toetanud abilinnapea Anders Tsahkna kaalub ametist lahkumist, kui keskuse tehinguid ei hakata erapooletult uurima.

Järgneb intervjuu Postimehest.

<b>Anders Tsahkna, mis on sundinud teid kaaluma ametist tagasiastumist? </b>

Peamine põhjus on selles, et mind isiklikult rünnatakse. Ilmselt olen jõudnud mingile hämarale asjale väga lähedale. Praegu selgub pidevalt keskuse kohta uusi asju ja ma saan väga selgelt aru, miks seda keskust tahetakse tagasi osta.

<b>Kas diagnostikakeskuse tagasiostmise peamiseks eesmärgiks on teie hinnangul, et keskuse segased rahaasjad ei jõuaks avalikkusesse? </b>

Ma arvan, jah, seda. Võib-olla võtsin endale natuke suure riski, kui nõustusin haiglate nõukogude otsustega, sest aimasin, et siis võetakse üles kõikvõimalikud minu väidetavad seosed Apexi ja Philipsiga (firma Apex müüb Philipsi meditsiinitehnikat ? toim.). Aga ma riskisin sellega, sest ei saanud seda jama enam pealt vaadata.

Või äkki ma peaksin laskma Vitsutil ja Kivilol (Agu Kivilo on keskuse endine juht, kes pidi ametist lahkuma Tsahkna survel ? toim.) neid valgustkartvaid tehinguid seal rahulikult teha?

Suure tõenäosusega on seal tegemist poliitilise altkäemaksuga (Tsahkna viitab sellele, et väidetavalt maksis Kivilo Toomas Vitsuti firmale raha olematu teenuse eest ? toim.). Ja ärge unustage ? Kivilo on Keskerakonna liige

<b>Millest sõltub teie võimalik tagasiastumine? </b>

Ma vaatan, kuidas sündmused edasi arenevad. Ootan ära, mida politsei otsustab uue omaniku tehtud taotluse kohta algatada kahtlaste tehingute suhtes kriminaalasi.

Kui keskus jääb linnale ja seda hakkab uurima linna sisekontroll, siis ilmselt selgub, et kõik ongi keskuses korras. Ma ei kujuta ette, et sisekontroll teeks valitsevale võimule kahjulikke otsuseid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing