Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aastavahetusest saab vahetada kohustusliku pensionifondi osakuid

06. september 2004, 17:07

Alates 1. jaanuarist 2005 on teise sambaga liitunutel võimalus vahetada juba
kogutud osakuid teise kohustusliku pensionifondi osakute vastu.

Osakute vahetamiseks peab isikul vahetatavas pensionifondis olema avalduse esitamise päevaks vähemalt 500 osakut, teatas rahandusministeerium. Vahetatakse aga korraga kõik konkreetsesse pensionifondi kogunenud osakud, osaline vahetamine ei ole lubatud.

Osakuid saab vahetada üks kord aastas, 1. jaanuari seisuga, juhul kui eelneva aasta 31. oktoobriks on vastav avaldus laekunud. Varemesitatud avaldust võib 31. oktoobrini ka muuta, esitades selleks uue avalduse.

Käesoleva aasta 1. jaanuarist alates oli soovijatel juba võimalus valida sissemakseteks uus pensionifond, kus maksete jada suunatakse ümber uude valitud kohustuslikku pensionifondi. Seni kogutud osakud jäid endise pensionifondi arvele. Järgmise aasta algusest saab aga ka näiteks varem kogutud osakuid teise kohustusliku pensionifondi osakute vastu vahetada. Samas pensionifond, kuhu sissemaksed laekuvad, jääb ikka endiseks.

'Pensionireform Eestis on käivitunud edukalt: kahe aastaga on pensioni teise sambaga liitunud juba 392780 inimest. See näitab, et riik on loonud tugeva ja usaldusväärse süsteemi, mis on samas ka paindlik. Ma usun, et töötavate inimeste sissetulekute kasv lähiaastatel muudab süsteemi veelgi atraktiivsemaks ning suurenev teadlikkus ja fondihaldurite vaheline konkurents lõpptulemusena kindlustavad tulevastele pensionäridele väärika pensionipõlve,? sõnas rahandusminister Taavi Veskimägi.

Eesti Väärtpaberikeskuse tegevdirektor Kaidi Oone sõnul tiheneb vahetusvõimaluse lisandudes sel sügisel fondidevaheline konkurents. 'Selleks, et teha ratsionaalset valikut, on olemas väga head abivahendid nagu näiteks riigi pensionisüsteemi keskne infoleht www.pensionikeskus.ee. Samuti soovitan igal otsuse tegijal kasutada talle seadusega antud õigust tutvuda otsuse tegemise kohas - pangas, internetipangas ja mujal - kõikide pensionifondide tingimustega.'

2005. aasta 1. jaanuari seisuga osakute vahetada soovijatel tuleb esitada osakute vahetamise avaldus 31. oktoobriks. 31. oktoober 2004 on ka viimaseks kohustusliku kogumispensioniga liitumise tähtajaks aastatel 1962-1964 sündinutele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing