Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Hansapanga ründajat ootab süüdistus

23. september 2004, 07:43

Keskkriminaalpolitsei loodab esitada süüdistuse Põhjamaade ajaloo suurima, Hansapangale tehtud arvutirünnaku taga olevaile Eesti päritolu isikutele.

?Mingi asi siit tuleb, seda kindlasti,? ütles Põhja prokurör Lauri Aasmann Eesti Päevalehele. ?Niipalju tõendeid meil on, et saab süüdistuse esitada. Kuid selleks kulub veidi aega.?

12. märtsil Hansapank Eesti ja Läti vastu tehtud arvutirünnak on Põhjamaade ajaloo suurim. Kahe päeva jooksul saadeti välismaalt panka massiliselt infopäringuid, mis tekitasid Hansapanga serverites ülekoormuse ja muutsid aeglaseks nii hanza.neti kui ka telehansa.neti.

Panga IT-spetsialistid suutsid tekitatud ülekoormuse kõrvaldada samal päeval. Kuna asjatundjad leidsid, et suure tõenäosusega oli rünnak sihilik ja kuritahtlik, esitas Hansapank tekitatud kahju ja ebamugavuste tõttu keskkriminaalpolitseile avalduse kriminaalasja alustamiseks.

8. aprillil elas pank üle teise samasuguse rünnakulaine, mis õnnestus tänu eelnenud kogemustele kiiresti peatada.

Prokurör Aasmanni sõnul on uurimine veninud välisriikidesse tehtud õigusabipalvete tõttu, sest neile vastuste saamine on nõudnud aega. Nüüdseks on teada, et massiivne arvutirünnak sai alguse ühest Eesti naaberriigist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing