Majandusministeerium: Läbirääkimised jätkuvad

23. september 2004, 17:27

Jutt SLK ja ministeeriumi läbirääkimiste lõppemisest ei pea paika, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Järgneb ministeeriumi teade:

Nii ministeeriumi kui SLK poolt tehakse tööd, et jõuda siiski mõlemaid osapooli rahuldava kokkuleppeni. Homme esitab ministeerium SLK-le lõplikud tingimused parvlaevaliikluse jätkamiseks. Kui need ei anna soovitud kokkulepet, tuleb mõelda alternatiivsete plaanide käivitamisele.

MKM on pidanud SLK-ga läbirääkimisi, et sõlmida laevafirmaga avaliku liiniveo leping vastavalt seadusele. Esialgsete kokkulepete kohaselt oleks SLK nõus jätkama teenuse osutamist aasta aega senistel alustel ehk lähtuvalt senisest teenuse mahust ning vastavatest kuludest. Arvestades asjaoluga, et alates 1. oktoobrist ei teeninda SLK enam Sõru-Triigi ja Rohuküla-Sviby liine, vastab olemasolevale dotatsioonitasemele 75 miljonit krooni. Kui leping õnnestub sõlmida, tuleb aasta jooksul läbi viia liiniveo avaliku hanke Virtsu-Kuivastu ning Rohuküla-Heltermaa parvlaevaühenduse korraldaja leidmiseks.

Ministeerium peab liinilepingu pikendamist SLK-ga realistlikuks vahelahenduseks kuni avaliku konkursi tulemuste selgumiseni ning teeb jõupingutusi nii riigile kui senisele operaatorile vastuvõetavate tingimuste saavutamiseks. Samas tuleb tunnistada, et aega senise liinilepingu lõppemiseni on vähe ning ministeerium valmistub ka olukorraks, kus riigil puudub kehtiv leping mandri ja saarte vahelise parvlaevaühenduse pidamiseks.

SLK on ajakirjanduse vahendusel teatanud, et olenemata riigiga peetavate läbirääkimiste tulemusest, jätkab ta kõnealustel liinide teenindamist. Kuna sellisel juhul toimuks vedu kommertsalustel, võivad lisaks SLK-le hakata liinidel konkurentsi pakkuma kõik soovijad. Liinilepingu puudumine ei võimalda riigil maksta ühelegi firmale dotatsiooni, mistõttu otsib ministeerium seaduslikke võimalusi, et kompenseerida sellise asjade käigu korral võimalik piletihinna tõus teenuse lõpptarbijale. Kahtlemata oleks see variant teenuse tarbijatele ja riigile ebamugavam lahendus, kuid tagab siiski ajutise ühenduse olemasu.

Ministeerium jätkab SLK-ga peetavaid läbirääkimisi ning loodab hijemalt käesoleva nädala lõpuks jõuda teineteise huvidega arvestavale ja majanduslikult põhjendatud kokkuleppele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing