Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: kaupmehed ennustavad suurt toidukaupade hinna langust

24. september 2004, 08:01

Konkurents, kauplusekettide oma kaubamärgid ja hindade ühtlustumine Balti riikides põhjustavad kaubandusjuhtide hinnangul esmatarbekaupade odavnemise.

«Konkurents tiheneb. Kaupmehed ja nende survel ka tootjad peavad oma marginaale langetama,» märkis Viru keskuse juht Ants Vasar eile Äripäeva ettevõtluskonverentsil «Äriplaan 2005», kirjutab Postimees.

Vasara sõnul tuleb väga agressiivselt turule leedulaste VP Market. Siinset turgu tahavad hõivata sakslaste poeketid Lidl ja Metro. Viimane laieneb praegu agaralt Venemaal ja Ida-Euroopa riikides.

Vasara hinnangul on isegi Tallinnas veel uuele tegijale ruumi. «Tõsi, suuri poekette on palju ja kaua selline olukord kesta ei saa. Oodata on turu korrastumist ehk mõne keti ühinemist või ülesostmist,» lisas Vasar.

Jätkuv hinnasurve toob kaasa hulgimüügifirmade arvu vähenemise ja selle kaubandusliigi hääbumise. «Hulgiladude asemele astuvad suurte kettide logistikakeskused,» märkis Vasar. See aitab kulusid kärpida ja annab ruumi kaupade odavnemisele.

Rimi kaupluseketi juhi Karmo Kaas-Lutsbergi sõnul annab olulise süsti esmatarbekaupade odavnemisele oma kaubamärkide väljatöötamine suurtes kettides.

«Müügile tuuakse üha enam vaid teatud ketis müüdavaid kaubamärke, mis turustamiskulude puudumise tõttu on odavamad,» rääkis Kaas-Lutsberg Postimehele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing