Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Riigimaade üleandmisprotsess lihtsustub

01. oktoober 2004, 10:50

Praeguste plaanide kohaselt lihtsustub ja kiireneb riigi maade üleandmine linnade ja valdade omandisse.

Keskkonnaministeerium, Maa-amet ja omavalitsusliidud leiavad, et riigimaade kohalikele omavalitsustele üleandmise põhimõtteid on vaja täpsustada ja reegleid lihtsustada. See aitaks riigi maa kiiresti linnadele ja valdadele üle anda. Vaatamata erimeelsustele protsessi korraldamise suhtes on pooled suures osas küsimustes juba üksmeelel, teatas keskkonnaministeerium eile.

Keskkonnaministeerium on kooskõlastusringile saatnud maakatastriseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis vabastab kohalikud omavalitsused teede ja tänavate, samuti omavalitsuse omandis olevate veekogude aluse maa vormistamisel kümnete piirinaabritega kooskõlastatava piiriprotokolli koostamise kohustusest.

Kavas on vabastada ka valitsus kohustusest maaküsimusi läbi vaadata ning anda rohkem otsustusõigust maavanematele.

Omavalitsused vajavad maad koolide, lasteaedade, teede ja tänavate, puhke- ja haljasalade rajamiseks. Samuti nõuab maade kuulumist omavalitsustele nende soov finantseerida ehitusi Euroopa Liidu tõukefondidest.

Keskkonnaministeerium peab samas oluliseks, et tasuta linna omandisse antavat maad kasutataks veel aastakümneid ühiskondlikes huvides ega müüdaks erakätesse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing