Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Tõnu Pekk hakkab euroraha Vene pankadesse juhtima

06. oktoober 2004, 08:00

Moskvas EBRD raha Venemaa pankadesse suunama hakkav Tõnu Pekk näeb idanaabri juures rikkuse kasvu naftasektori kõrval ka teistes majandusharudes.

?Sealt tehti tööpakkumine ja mulle tundub, et senine kogemus teeb minust Venemaal väärtuslikuma töötaja kui näiteks Londonis või mõnes Lääne-Euroopa keskuses,? ütles Pekk Postimehele.

?Venemaal on raha, ressursid ja edumeelsemad ettevõtted olnud peamiselt naftasektoris. Pangandusel pole seal olnud nii väljapaistvat rolli kui sel on olnud Eestis kogu arenguaja,? rääkis Pekk.

?Võrreldes erinevate riikidega on sealsed pangad olnud seni üsna vähetähtsad Vene majanduse finantseerimisel. Sealsed ettevõtted on ennast peamiselt rahastanud omakapitali arvelt, mis pole ka päris normaalne.?

Peki sõnul on Venemaal olemas pensionireformi alged. ?Sealsete inimeste sissetulekud on stabiilsemaks muutunud ning miks peaksid venelased olema vähem finatseeritavad kui näiteks poolakad. Kui EBRD ei näeks võimalusi raha teenimiseks, siis ta seal ka ei tegutseks,? ütles Pekk.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing