Justiitsminister protestib Maailmapanga uuringu tulemused

21. oktoober 2004, 11:31

Justiitsminister Ken-Marti Vaher protestib Maailmapanga uuringu tulemused, väites, et need sisaldavad ebatäpseid andmeid Eesti kohta.

Kirjas taunitakse ebatäpsete andmete kasutamist Maailmapanga uuringu «Doing Business in 2005» koostamisel, millele Justiitsministeerium juba uuringu koostamise käigus tähelepanu juhtis. Vaatamata õigeaegselt tehtud märkustele jäid vead uuringus parandamata, teatas justiitsministeerium.

Hiljuti esitletud uuringu puhul tuleb arvestada ka sellega, et tänaseks on see paljude andmete osas aegunud - näiteks on Eesti registrimenetlused vahepealse aja jooksul märgatavalt kiirenenud. Nii on Eestis kinnisvarakannete keskmine menetlusaeg praegu 2-3 nädalat, mõnel pool alla nädala, erinevalt uuringus välja toodud 65 päevast. Ka äriühingu registreerimise tegelik aeg on täna Eestis märgatavalt lühem uuringus toodud 72 päevast. Näiteks kulub äriregistri kandeavalduse läbivaatamiseks praeguse seisuga keskmiselt 4-10 päeva sõltuvalt kohtu registriosakonnast.

Justiitsministeeriumi hinnangul on uuringus ekslikke andmeid ka teiste Balti riikide osas. Ilmselt ei vasta tõele väide, et Leedus kulub kinnisvaratehingu notariaalsele tõestamisele üksnes 3 päeva, sest uuringu läbiviimiseajal ootasid Leedu notarid ligikaudu kuu aega üksnes tehingu tõestamiseks vajalikku õiendit.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing