Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sakala: Mõisaküla tahab Viljandi maakonda hüljata

01. november 2004, 08:00

Mõisaküla linnavolikogu otsustas üleeile suure häälte ülekaaluga alustada tööd ühinemiseks Pärnumaa Saarde valla ja Kilingi-Nõmme linnaga.

Volikogu liige Helle-Liis Männik tuletas meelde, et ajalooliselt on Mõisaküla kuulunud Pärnumaa koosseisu, kirjutab Sakala.

«Nõukogude võim lahutas Mõisaküla oma loomulikust tagamaast ja tekitas kunstlikult siinsete inimeste asjaajamiskohaks ja tõmbekeskuseks Abja-Paluoja alevi,» selgitas ta. «Seda võib nimetada ka Mõisaküla taandarengu üheks oluliseks põhjuseks.»

Teisele lugemisele saadetud eelnõu järgi räägib Pärnumaaga liitumise kasuks asjaolu, et Pärnu on üks neljast Eesti keskusest, kuhu koonduvad riiklikud institutsioonid.

«Pärnu ja Kilingi-Nõmme on kujunenud tõmbekeskuseks ka paljudele Mõisaküla elanikele, sest seal on rohkem töökoha leidmise võimalusi kui Viljandimaal,» seisab seletuses. «Ka on õpilaste seas populaarsed Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja Pärnu Kutsehariduskeskuse õppeasutused.»

Vastukaaluks Männiku eelnõule tegi volikogu esimees Arvo Pede ettepaneku alustada ühinemist Abja ja Halliste vallaga.

«Pikemalt ma sellest ei räägi, sest selle idee on heaks kiitnud vabariigi valitsus,» ütles ta ning sai seepeale kuulda mitme volikogu liikme nurinat.

Pärnumaaga ühinemisel peetakse peamiseks takistuseks tõika, et Mõisakülal puudub Saarde vallaga ühine piir. Nendel omavalitsustel, kes ei ole naabrid, ei luba aga seadused ühineda. Nii näebki Männiku eelnõu ette, et uue omavalitsuse piiridesse kuuluksid ka Lasari ja Raamatu küla, mis praegu on Abja valla maal.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing