EPL: Erakliinikuid ootab ees ühinemine

15. november 2004, 08:29

Mitu erakliinikut otsustavad lähiaastail tõenäoliselt ühineda, et püsida turul konkurentsis.

Erahaigla Fertilitas tegevjuhi Ivo Saarma sõnul on Eestis erakliinikuid kui juriidilisi isikuid hetkel omajagu. ?Väikseid erakliinikuid on viimastel aastatel palju juurde tulnud,? tõdes ta.

Samas vaatab tervishoiuamet ajavahemikul 2004?2005 üle kõigi raviasutuste tegevusload. Kuna raviasutustele esitatavad nõudmised on karmid ning võrreldavad ELi maade kriteeriumidega, on Saarma hinnangul oodata teatava hulga erakliinikute kadumist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Arvatavasti eralduvad selle tulemusena terad sõkaldest,? märkis ta. Saarma arvates loob selline kontroll olukorra, kus mitu väikest erakliinikut ühinevad.

?Usun, et erameditsiinis ongi uueks märksõnaks ühinemine ning koostöö tegemine. Sest need, kes ühinevad, suudavad pakkuda laiemat hulka teenuseid, investeerida jne.? Selliseid protsesse võib tema sõnul oodata juba lähiaastatel.

Kui võrrelda töömahtusid, jääb erakliinikute kanda praegu üsna tühine osa kogu Eestis osutatavast arstiabist ? umbes 5 protsenti ambulatoorsest ravist.

?Samas peab ütlema, et vaatamata sellele, et erameditsiini maht on kõigest 5 protsenti, on erialasid, kus erameditsiini osa kogu pakutavast arstiabist on märkimisväärne ? näiteks plastiline kirurgia, stomatoloogia ning günekoloogia.?

Päevakirurgia erakliiniku Medex peaarst Aalo Eller ütles, et viimastel aastatel on konkurents erakliinikute vahel teravamaks muutunud. ?Meie eriala (ortopeedid-sporditraumatoloogid ? toim) arste on väga vähe. Vahepeal tekkis lausa tühik. 2005. aastal peaks sel erialal lõpetama kaks arsti. Samas oleks Eestis kohe vaja umbes 25 arsti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing