PM: Petetud India tudengid nõuavad raha tagasi

01. detsember 2004, 08:03

Eesti viisata jäänud India tudengid nõuavad Euro-Ameerika Äriinstituudilt kokku ligi miljoni Eesti krooni suuruse õppemaksu tagastamist.

Septembris pidid Tallinnas asuvas Euroülikoolis alustama kaheaastast õppeprogrammi 14 India tudengit, kes ei saanud viisa mittesaamise tõttu Eestisse tulla. Õpingute ärajäämisest suuremaks pettumuseks kujunes India tudengitele aga selle aasta algul tasutud 4200eurosest õppemaksust ilmajäämine, kirjutab Postimees.

«See on Indias väga suur raha,» ütles Indias tudengite Eestisse õppima tulekut korraldanud firma Alpha International direktor Sukhvinder Sandhu.

Tema sõnul ei oleks nad osanud eestlastelt sellist pettust oodata. «Tudengid nutavad ja on lootuse kaotanud,» rääkis Sandhu. Viisata indialased ei saa ka Eestisse sõita, et kohapeal oma õigusi taga nõuda.

Õppuritele Eesti viisad, majutuse ja õppetöö korraldada lubanud OÜ Euro-Ameerika Äriinstituut on aga Sandhu sõnul siiani keeldunud 14 India tudengi kokku ligi miljonikroonist summat tagasi maksmast.

Sandhu sõnul tuleb tal nüüd iga päev õnnetutele tudengitele aru anda, kas ja millal on lootust 65 000 krooni suurust summat tagasi saada.

Euro-Ameerika Äriinstituudi juhilt Georgi Netrobt?ukilt Postimehel kommentaari saada ei õnnestunud. Tudengite vahendamisega seotud värbamisfirma Baltic Human Capital esindaja Dina Gont?arova teatas, et Netrobt?uk selgitab juhtunut lähiajal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing