Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: haigekassa suunab meditsiinitöötajate rünnakut valitsusele

02. detsember 2004, 08:03

Haigekassa tõrjub arstide rünnakut, viidates valitsuse tahtmatusele olukorda parandada.

?Kui valitsuskoalitsioon asuks oma koalitsioonilepet täitma, siis leitaks tervishoiu arendamiseks ka lisaraha,? teatas eile haigekassa. ?Kui see tahtmine puudub, siis tuleb neil seda selgelt ja üheselt nii avalikkusele kui ka arstidele-õdedele ja haiglatele ütelda. Mitte oma tahtmatust haigekassa kraesse ajada.?

Kääriv vaikelu sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja tervishoiutöötajate vahel lõppes läinud nädalal, kui haiglate liit pani kahtluse alla, kas palgakokkulepet on võimalik uuest aastast tervishoiu kvaliteeti alla laskmata täita, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahapuudust mõistab nii valitsusliit kui ka haigekassa. Raha juurde saamine nõuab valitsuselt aga ebameeldivaid otsuseid, mida ükski partei valimiste lähenedes ei soovi teha. Üks võimalus on tõsta sotsiaalmaksu, teise variandina võiks koalitsioon leida raha mõne muu valdkonna arvel. Lisaks võiks peatada haigushüvitiste suurenemise. Kõik on ühtviisi ebameeldivad variandid, kuid võimuliit peab midagi otsustama, sest kui raha läheb ainult arstide palgaks, siis on järgmine samm see, et haigekassa nõukogu annab juhatusele käsu ravijärjekordi pikendada.

Haigekassa loeb haiglate kasuminumbreid ning pakub, et ehk võiks haiglad tulust oma asutuse palgapoliitikat toetada. Ida-Tallinna keskhaigla eeldab sel aastal 14 miljoni krooni suurust tulu, Tartu ülikooli kliinikum 15 miljonit.

Erialaseltside, haiglate liidu ja haigekassa arvutused on näidanud, et eriarstiabi ja hooldusravi osas tegelikke kulusid arvestava hinnakirja rakendamiseks on vaja täiendavalt vähemalt 784 miljonit krooni, sealhulgas 365 miljonit krooni palgakokkuleppe täitmiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing