Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rootsi peaminister toetab blokaadi Läti ehitusfirma vastu

03. detsember 2004, 13:25

Rootsi peaminister Göran Persson toetab Rootsi ametiühingute blokaadi Läti ehitusfirma vastu, mis pole nõustunud sõlmima Rootsis kollektiivlepingut.

?Me ei kavatse kasutada ELi laienemist palkade allasurumiseks Rootsis. Me kasutame ELi laienemist palkade tõstmiseks uutes liikmesriikides,? ütles Persson eile parlamendisaadikute küsimustele vastates, kirjutab Dagens Industri.

Persson leiab, et ametiühingute nõudmised on põhjendatud ning et kui Läti firma pole nõus maksma palka vastavalt Rootsis kehtivatele kollektiivlepingutele, siis on ametiühingutel õigus meetmed tarvitusele võtta. ?Nii toimivad asjad Rootsi tööturul ning seni on see mudel meid hästi teeninud,? ütles Persson.

Perssoni sõnul on tööturul prognoositavate muudatuste eel eriti oluline, et ametiühingute positsioon ei nõrgeneks. ?Tegemist on täiesti uue Rootsiga. See ei puuduta vaid ehitustöölisi, samahästi võib see kehtida India programmeerijate kohta. Indias kehtivad hoopis teistsugused kollektiivlepingud.?

Läti ehitusfirma L P Baltic Bygg renoveerib Stockholmi lähistel Vaxholmis koolihoonet. Kuna Läti firma järgib Lätis sõlmitud palgakokkuleppeid, kuulutasid Rootsi ametiühingud firmale tänasest blokaadi, mis tööd seiskas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing